11. máj – Deň Matiek

Tebe mamička

Za Tvoju nehu mamička,
za Tvoju veľkú lásku,
za starosť, bozky na líčka,
za každú pribudnutú vrásku,

na Tvojej tvári, na dlaniach,
čo zrobené sú celé,
nech táto malá básnička,
tlmočí vďaky tisíceré.

DSCF3253i

Kultúrna miestnosť v Kučíne praskala v nedeľu 11. mája vo švíkoch. To prišli babičky a mamičky so svojimi ratolesťami osláviť sviatok – Deň Matiek. Na úvod programu zaspievali kučínske žienky Mária Borošová a Agnesa Kridlová. Hneď na to sa slova ujala pani starostka Marcela Baškovská. Krásnym príhovorom zaželala prítomným mamkám okrem iného radosť a zdravie, a svoj pozdrav poslala aj mamkám, ktoré už nie sú medzi nami.  Potom vystúpili žiaci Základnej a Materskej školy v Kladzanoch, ktoré navštevujú aj deti z Kučína.  Malí škôlkári sa obliekli ako kvetinky a staršie deti vystúpili v pekných krojoch.  Spievali a zahrali aj divadlo. Následne zaspievali členovia skupiny Kučínčanka (na fotografii). Odrazu sa na scéne objavil drobný rómsky chlapček Samko Harvan, ktorý vyrazil prítomným dych svojim hip-hopovým tancom a rapperským oblečením. Svoj úžasný talent predviedli aj ďalšie kučínske rómske deti, ktoré recitovali básničky, tancovali a spievali. Hudobne ich na klávesoch sprevádzal mladý Lukáš Karchňak.  Scénkou “U doktorky Sčulenej” pobavili  Agneska Kridlová a Mária Juhásová. A potom až do večera vyhrávali Vranovskí heligonkári. Bola aj tancovačka. Pracovníčky obecného úradu so starostkou napiekli chutné zákusky. Pečenými koláčikmi už tradične prispela aj naša “domáca umelkyňa” pani Agnesa Kridlová. Už dlhé roky zabáva Kučínčanov vymýšľaním pesničiek a scénok, v ktorých aj stále hrá, hoci 14. mája slávi už 76. narodeniny.  Sme radi, že ju máme a želáme jej pevné zdravie. Podával sa aj vynikajúci guláš, ktorý pripravila pani starostka, asistoval jej Stanislav Štefanko.  Tak bolo o pohostenie postarané. Mamičky si domov okrem dobrej nálady odniesli aj darčeky. Fotografie tu.