Oficiálna stránka našej obce

Deti Kučína prežili v nedeľu 8.6.2014 krásne popoludnie pri  príležitosti Medzinárodného dňa detí3 /MDD/. Pre nepriaznivé počasie sa oslava konala o týždeň neskôr a to v lone prírody, pod lesom v miestnej Hájdoline, na miestach, kde ešte koncom 20. storočia stáli budovy družstva. Pani starostka tu dala postaviť dva altánky, lavičky a ohnisko. V peknom prostredí, v tieni stromov, pri potôčku. Deti sa tešili najmä na opekačku. Tá sa konala na záver športových disciplín. Beh, preťahovanie lanom, hádzanie lopty do „koša“ a iné hry čakali na deti predškolského veku i na starších školákov. Všetci boli odmenení sladkosťami. Deťúrence sa vybláznili, rodičia sa porozprávali pri dobrom pivku a všetci si spoločne vychutnali pečenú klobásku, ktorá rozvoniavala na široko-ďaleko.

„Všetko jedno, či je tvár čierna a či biela, každá matka na svete len jedno si želá. Aby rástlo dieťatko zdravé, šťastné v mieri, aby vojny neznali jej synovia a dcéry.“

42

1

Kalendár
Počasie Vranov nad Topľou tu
Počet návštev
  • 93615Celkom:
  • 58Včera:
  • 56Dnes:
  • 0Online:
  • 22/03/2012OD: