Oficiálna stránka našej obce

DSCF217213. október – Deň starých rodičov. Tento deň sa vo svete slávi od roku 1978.  Naši seniori si ho pripomenuli sviatočne v kultúrnej miestnosti obce Kučín, kde vládla dobrá nálada.  Prijali pozvanie od pani starostky pri príležitosti Mesiaca úcty k starším, ale aj aby sa  na pár hodín zabavili, spríjemnili si nedeľné popoludnie a aspoň na chvíľu zabudli na starosti, problémy, bolesti a trápenia, ktoré nikoho neobchádzajú a zvlášť starších ľudí nie. Pani starostka po svojich úvodných slovách dala priestor našim ženičkám pani Agnese Kridlovej a Márii Juhásovej, ktoré zaspievali peknú pesničku o ružencovej Panne Márii.  Nasledovalo vystúpenie detí z Kučína (prevažne rómskych), ktoré recitovali básničky a tancovali jedna radosť.

DSCF2133

Deti ukázali veľký talent a vyslúžili si búrlivý potlesk. Potom zaspievali členovia speváckej skupiny Kučínčan a záver programu patril Vranovským heligonkárom. Všetci účinkujúci si zaslúžia veľký obdiv, lebo sa svedomito pripravovali. Pani starostka Marcela Baškovská odmenila jubilantov a ľudí starších ako 80 rokov darčekmi. Pracovníčky obecného úradu  pripravili pre seniorov pohostenie. Takéto stretnutia sú milé.Vyvolávajú na tvárach ľudí úsmev a radosť, preto sa oplatí ich robiť. Blahoželáme všetkým starým rodičom k ich sviatku a želáme im veľa zdravia, spokojnosti, lásky, pokoja, pohody  a veľa Božích milostí. Fotografie z podujatia sú v galérii.

 

Kalendár
Počasie Vranov nad Topľou tu
Počet návštev
  • 93618Celkom:
  • 58Včera:
  • 56Dnes:
  • 1Online:
  • 22/03/2012OD: