Oficiálna stránka našej obce

Obec Kučín pripravila pri príležitosti Dňa matiek pre mamičky a babičky krásne kultúrno-spoločenské posedenie vo viacúčelovej miestnosti Materskej školy. Stalo sa tak v slnečnú nedeľu 14. mája 2017 popoludní. Účasť mamičiek bola veľká. Vďaka Bohu za to. Všetkých prítomných privítala pani starostka Marcela Baškovská.  Potom slovo odovzdala svojmu zástupcovi Danielovi Delymu, ktorý predniesol krásne slová o tom aká dôležitá je mama v živote každého z nás. Poďakoval mamkám za ich starostlivosť, obetavosť a lásku a zaželal im, okrem iného, veľa zdravia, aby ešte dlho boli medzi nami.  Nasledoval bohatý, vyše dvojhodinový kultúrny program. Na úvod vystúpili deti z Materskej školy. Krásne spievali, tancovali, recitovali básničky a  zahrali sa aj na malé gazdinky. Potom prišlo nádherné vystúpenie mladých tanečníkov a tanečníc z hencovského folklórneho súboru Ondavka. Vysokí mládenci povykrúcali v tanci pekné krojované dievčatá, aj si zaspievali. Pani starostka využila krátku prestávku na to, aby spolu so svojími poslancami zablahoželala k narodeninám pani Agneske Kridlovej, ktorá bola dlhé roky aktívnou účastníčkou všetkých kultúrnych podujatí v Kučíne. Hrala scénky, spievala, recitovala, vymýšľala reklamy a pesničky. Bavila všetkých Kučínčanov. Teraz jej to už zdravotné problémy nedovoľujú. Program pokračoval vystúpením speváckych folklórnych skupín z Pustého Čemerného a z Hencoviec. Na záver bolo pripravené chutné pohostenie. Veríme, že to bol prekrásny deň pre všetky mamičky, ktoré neváhali a prišli sa trošku zabaviť a odreagovať sa od svojich každodenných povinností. Ďakujeme im, aj všetkým účinkujúcim.  

Ďalšie fotografie TU – fotogaléria.

Kalendár
Počasie Vranov nad Topľou tu
Počet návštev
  • 93617Celkom:
  • 58Včera:
  • 56Dnes:
  • 2Online:
  • 22/03/2012OD: