Oficiálna stránka našej obce

Leto je v plnom prúde. Všetci milujeme výlety za pekného počasia. Obec Kučín aj tento rok pripravila pre našich občanov autobusový zájazd do Košíc. V ponuke tentoraz nebola len košická ZOO, ale aj Jasovská jaskyňa.  Záujem o výlet bol obrovský. Zájazdu sa zúčastnili naši rómski spoluobčania spolu s pani starostkou p. Baškovskou. Tešili sa nielen deti, ale aj dospelí, pretože mnohí ešte nikdy neboli v jaskyni, niektorí ani v ZOO. Plní očakávania cestovali v stredu 26. júla 2017 predpoludním. Zoologická záhrada Košice je rozlohou najväčia ZOO v Strednej Európe. Aktuálne chová  244 druhov zvierat a živočíchov v celkovom počte 1080 jedincov.  Ako jediná na Slovensku chová tučniaky a tulene. Prehliadková trasa Jasovskej jaskyne je 720 metrov a prehliadka trvá 45 minút. Vidieť možno stalagmity, stalagnáty, "kamenné" vodopády a iné skalné útvary. Žije tu 19 druhov netopierov. Je sa teda na čo pozerať. Naši občania mali veľkú radosť a najmä deti. V ZOO sa mali aj možnosť povoziť na poníkoch a hrať sa na preliezkach a hojdačkách. Páčilo sa im aj v jaskyni. Hoci ich zmohla únava, prežili krásny deň, na ktorý budú ešte dlho spomínať.

Kalendár
Počasie Vranov nad Topľou tu
Počet návštev
  • 93618Celkom:
  • 58Včera:
  • 56Dnes:
  • 1Online:
  • 22/03/2012OD: