Oficiálna stránka našej obce

DSCF4091

Pri príležitosti mesiaca úcty k starším, v deň starých rodičov, 12. októbra 2014 popoludní sa v Kučíne uskutočnilo milé posedenie s jubilantmi. V novej viacúčelovej miestnosti pri Materskej škole v Kučíne sme si uctili najstarších, tých, ktorí nás vychovali a dali nám všetku lásku, našich rodičov a starých rodičov. V kultúrnom programe, ktorý trval vyše dvoch hodín, si každý našiel to svoje. Program otvorili heligonkár Ján Hurný s manželkou Máriou, ktorí zaspievali krásne piesne.

DSCF4064

 

..

Pani starostka Marcela Baškovská sa potom ujala mikrofónu, všetkých privítala a zablahoželala dôchodcom k ich sviatku. Po krásnych úvodných slovách pani starostky, vystúpili deti z Kučína. Recitovali básničky a spievali známe slovenské pesničky.

.

DSCF4082

A potom prišlo prekvapenie v podobe vystúpenia najmenších škôlkárov, detí, ktoré len v septembri začali navštevovať novú Materskú školu v Kučíne. Za ten čas stihli s pani učiteľkami nacvičiť neuveriteľne krásny program, za ktorý si vyslúžili veľký potlesk. Potom vystúpila spevácka skupina Kučínčanka, ktorá potešila všetkých domácich fanúšikov.

Nasledovalo vystúpenie mladej talentovanej speváčky Klaudie Kokoruďovej (dcéra našej rodáčky), ktorú na akordeóne sprevádzala kamarátka Veronika Bubnárová. Nato prišla dlho očakávaná scénka pani Agnesky Kridlovej spolu s Máriou Juhásovou. Scénka mala názov „Konkurz na herečku“. 

DSCF4105

Ďalej resko zaspievali naši susedia, členovia speváckej skupiny Hencovčan. Vyvrcholenie programu prišlo v podobe spevu a tanca folklórneho súboru Ondavka z Hencoviec, ktorú vedie pán Viktor Ťasko. 

DSCF4088

Záver patril už tradične Vranovským heligonkárom, ktorí  zahrali a zaspievali zvlášť pre jubilantov a potom zabávali všetkých prítomných až do večera. Pani starostka odmenila jubilantov darčekom a všetci seniori si mohli pochutnať na vynikajúcom guláši, ktorý pre nich sama pripravila.

.

DSCF4096

 

 

 

Kalendár
Počasie Vranov nad Topľou tu
Počet návštev
  • 93615Celkom:
  • 58Včera:
  • 56Dnes:
  • 0Online:
  • 22/03/2012OD: