Oficiálna stránka našej obce

Ples_pozvánka –  tu klik

Sobota 6. februára 2016 sa zapíše do histórie obce Kučín. V tento deň sa vo večerných hodinách DSCF5923iuskutočnil historicky prvý ples našej obce. Dámy a páni (domáci i hostia) v nádherných šatách a oblekoch si prišli „zaplesať“ do novej viacúčelovej miestnosti Materskej školy v Kučíne. Ples úvodným slovom otvorila pani starostka Marcela Baškovská. Po prípitku nasledoval otvárací tanec starostky so svojím zástupcom Danielom Delym. Následne sa hostia posilnili predjedlom. A potom už hudobná skupina Flam zo Sniny spustila muziku a prítomní sa mohli zabávať pri tanci. Nechýbala chutná večera a bohatá tombola. V minulosti sa robili podobné zábavky pre zemepánov v Zékanyho kaštieli, ktorý stál v Kučíne, avšak začiatkom 20. storočia bol obyvateľmi obce zbúraný. Chudobnejší ľudia v tom období mohli len snívať o čomsi takom. Dnes nie je problém zúčastniť sa i niekoľkých DSCF5860ifašiangových plesov, keďže sa konajú bez rozdielu pre každého takmer v každom meste či obci nášho malého Slovenska.  Prvý ples v Kučíne sa vydaril, každý sa zabával a mnohí si okrem dobrej nálady a spomienok odniesli domov aj zaujímavé ceny z tomboly. Ďakujeme vedeniu obce, že zorganizovalo takéto krásne podujatie pre našich súčasných i bývalých obyvateľov i priateľov obce  a veríme, že to nebolo naposledy. 🙂

Ďalšie fotografie sú v galérii.

 

Kalendár
Počasie Vranov nad Topľou tu
Počet návštev
  • 93617Celkom:
  • 58Včera:
  • 56Dnes:
  • 0Online:
  • 22/03/2012OD: