Oficiálna stránka našej obce

vianoceDeti v Kučíne boli tento rok mimoriadne dobré a poslušné. Mikuláš si to  musel všimnúť, pretože deťúrence v našej obci navštívil až dvakrát. Už vo štvrtok 4.12. 2014 prišiel prekvapivo do kostola Navštívenia Panny Márie a to priamo počas večernej svätej omše. Farár dp. Jozef Kuľha právDSCF4194ie kázal, keď sa pod chórom zrazu zjavil starší muž v červenom plášti s bielou bradou a veľkou biskupskou čiapkou.  Pomaly, ťažkým krokom kráčal až k obetnému stolu, kde zanechal tri mešce s prekvapením a potom sa stratil v sakristii. Prekvapené boli nielen deti, ale i dospelí veriaci. Po skončení svätej omše farár rozdal deťom pripravujúcim sa na  1. sväté prijímanie sladké balíčky, ktoré Mikuláš zanechal. Boli tam aj cukríky, ktoré miništranti rozdali všetkým veriacim.

Na druhý deň zavíDSCF4179ital Mikuláš s dlhou bielou bradou, červenou čapicou a s veľkým vrecom na pleci do materDSCF4183iskej škôlky. Malí škôlkári ho privítali veľkým potleskom a pri stromčeku mu zaspievali pesničky, ktoré si pripravili s riaditeľkou školy p. Danielou Hruškovou, učiteľkou Mgr. Katarínou Košudovou a asistentkou Stanislavou Karchňákovou. Mikuláš obdaroval sladkosťami všetky kučínske deti od 1 do 10 rokov a potom sa pobral do susedných obcí.

 DSCF4186iDSCF4184i

 

Kalendár
Počasie Vranov nad Topľou tu
Počet návštev
  • 93618Celkom:
  • 58Včera:
  • 56Dnes:
  • 1Online:
  • 22/03/2012OD: