Úcta k starším

Obec Kučín pripravila pre našich dôchodcov príjemné posedenie pri príležitosti  Mesiaca úcty k starším. Podujatie sa uskutočnilo vo viacúčelovej miestnosti  Materskej školy v nedeľu 16. októbra 2016.

K starším Kučínčanom sa pekne prihovorila pani starostka Marcela Baškovská. Vo svojom úvodnom slove nezabudla poďakovať za každé nové ráno, za slnko na nebi, za to, že môžeme prežiť nový deň. Zaželala všetkým veľa zdravia, šťastia a sily.  Privítala milého hosťa, ktorým bol predseda  Okresnej organizácie Jednoty dôchodcov Slovenska PaedDr. Ján Popaďák. Potom starostka predstavila Kučínčanov, ktorí sa tento rok dožívajú okrúhleho jubilea. Spolu so svojím zástupcom Danielom Delym im zablahoželala  a odmenila ich  darčekom. Ďalej uvítala spevácke skupiny Hencovčan z Hencoviec, Ondavku z Kladzian a folklórnu skupinu Rakovčan z Rakovca nad Ondavou, ktorí na úvod vystúpenia krásne zaspievali našim jubilantom srdečnú pieseň “Mnohaja i blahaja lita”. Potom všetci zvlášť vystúpili v bohatom kultúrnom programe. Spievali s veľkým zápalom, bolo vidno, že ich to naozaj baví. O príjemnú zábavu sa postarali i deti z Materskej škôlky Kučín, ktoré nielen spievali, recitovali a tancovali, ale aj pripravili malé scénky o varení, ale aj o tom, ako dedko ťahal repku :).  Dôchodkárom tak všetci spríjemnili upršaný deň.  Na záver bolo pripravené i pohostenie. Ďakujeme za pekné popoludnie.

dscf6988j

dscf7006j