O 2 dni neskôr, ale predsa…

Ako každý z nás už veľmi dobre vie,  sv. Mikuláša oslavujeme  šiesteho decembra, pretože pomáhal ľudom, bol dobrosrdečný a neskôr vysvätený za biskupa. Jeho duch stále prebýva v našich príbytkoch, ba dokonca naša pani starostka  ho dokázala skontaktovať,  aby k nám zavítal a potešil všetky naše malé deti.

Aj keď sv. Mikuláš nosí deťom darčeky šiesteho decembra, mal ďalekú a zdĺhavú cestu, navyše pani Zima rozprášila periny, preto musel spomaliť. To malo za následok, že do našej malej obce Kučín zavítal až dnes popoludní ôsmeho decembra. Prišiel na  koči spolu s čertom a dokonca i s muzikantom. Deti boli milo potešené, niektoré sa báli škaredého čerta, ale predsa poslušne Mikulášovi zaspievali pesničky či zarecitovali básničky a tak ich smelo mohol odmeniť sladkou odmenou.  Týmto v mene celej našej obce ďakujeme našej pani starostke, že nezabudla na našich najmenších a zaslala adresu Mikulášovi, aby ani tento rok neobišiel našu dedinku.

FOTO v galérií.