Voda, voda idze hučaci, šumne hrali šickim mamkom u Kučíne hudáci…

Naše milé mamky, babky a svokry zažili v nedeľu 13. mája milé prekvapenie pri príležitosti Dňa matiek. V kultúrnej miestnosti ich čakal bohatý program, darčeky i občerstvenie.  O najväčšie prekvapenie sa postarali kučínski muži. Pod vedením miestneho heligonkára Dušana Boroša nacvičili pre svoje manželky niekoľko piesní. Vystupovali smelo akoby to robili odjakživa. Spievali odušu a zo srdca.  Ženy boli nadšené a žiadali si prídavok. Veľmi pekné vystúpenie mali aj kučínske a kladzianske deti, ktoré v ľudových krojoch recitovali, spievali a tancovali.  A potom s plnou zajdou prišla obľúbená  ľudová rozprávačka Agnesa Krídlová.  V scénke zahrala výletníčku cetku Boru, ktorá sa vrátila až z ďalekého Fínska.  Bola tam povzbudzovať našich hokejistov na MS v hokeji.  Ako správna žena nevynechala ani návštevu obchodných centier.  Domov doniesla hŕbu suvenírov.  Pani Agnesa si zahrala aj v ďalšej humornej scénke “Vykradli nám obchod” spolu s Vladimírou Florkovou a Tatianou Vavrekovou.  Táto talentovaná skromná žena robí radosť Kučínčanom už dlhé roky. A práve teraz v máji slávi 74 rokov života.  Po vystúpení jej k narodeninám prišla zablahoželať pani starostka obce Marcela Baškovská so svojim zástupcom Mariánom Florkom.  Iľka z Hajdoliny, ako si pani Agnesa zvykne hovoriť,  s údivom hľadela na darček a veľkú kyticu, ktorú jej podarovali.  Bola užasnutá, lebo s týmto zrejme nepočítala.  Vraj si to nezaslúžila, vyjadrila sa. Všetci hostia jej však oponovali, lebo si to naozaj zasluhuje.  Na záver programu sa predstavili (nielen) Kučínčanom známi Vranovskí heligonkári. Spevom a vyhravaním na svojich hudobných nástrojoch zabávali mamičky aj počas chutného občerstvenia, ktoré nasledovalo. Zábava trvala až do večerných hodín a radosť mamičiek bola veľká.  Za všetko, čo pre nás urobili, by si mamky zasluhovali viac takýchto srdce potešujúcich darov.  Fotky nájdete aj vo fotogalérii.