Stavanie mája

V krásne slnečné nedeľné  popoludnie 29. apríla 2012  sa v obci Kučín uskutočnilo stavanie mája pred obecným úradom.  Na úvod (aj neskôr)  sa prítomným občanom predstavil hudbou i spevom skvelý  heligonkár Dušan Boroš a jeho hostia, a hneď na to sa všetkým prihovorila pani starostka. Ďalej sa o nádherný a jedinečný kultúrny zážitok postarali členovia  folklórneho súboru Orgonina z Vranova. Tí nielen pekne zaspievali a zatancovali, ale na chvíľu aj okrášlili obec svojimi peknými postavami v prekrásnych krojoch. Parádne dievčence  zo súboru vyzdobili brezu farebnými pantlikami (stužkami) a šikovní mládenci postavili vysoký máj do zeme pri antukovom ihrisku. Ten bude našu obec zdobiť po celý  mesiac máj. Záver programu  patril úžasnému Dežovi z Kučína, ktorý vyčaril úsmev na tvárach mladých i starých.

Bolo to milé podujatie,  ktoré urobilo radosť nielen našim spoluobčanom ale i hosťom z okolitých obcí, ktorí k nám zavítali.  Fotografie a videozáznam nájdete v galérii.