Deň matiek

V nedeľu 13. mája 2018 sa vo viacúčelovej miestnosti MŠ stretli mamičky a babičky, ktoré prišli osláviť Deň matiek. Po krátkom privítaní pani starostkou Marcelou Baškovskou vystúpil so svojím prejavom zástupca starostky Daniel Dely. Pripomenul akú významnú rolu v živote každého z nás má mama. Hovoril aj o láske. Všetkým mamkám zaželal veľa zdravia.  Po jeho krásnych slovách vystúpili v krátkom programe deti miestnej materskej školy.  Potom už pódium patrilo folklórnemu súboru Rovina z obce Dlhé Klčovo. Najprv vystúpila mládež  a neskôr starší členovia tohto súboru. Všetci boli vyobliekaní v krásnych krojoch. Hrala živá muzika a tak bolo naozaj veselo.  Vyše hodinové vystúpenie si prišlo pozrieť množstvo mamičiek a aj niekoľko oteckov. V závere programu pani starostka zablahoželala našej umelkyni pani Agnese Kridlovej k význmanému životnému jubileu 80 rokov života a všetci členovia súboru Rovina jej hrdo zaspievali pieseň “Mnohaja i blahaja lita”.  Bolo to krásne. Pani Agnesa bola dojatá. Zaslúžila si to, veď Kučínčanov dlhé roky zabávala na podobných podujatiach.  Potom nasledovalo pohostenie a mamičky si domov odniesli praktické darčeky.

Dobrá mama sprevádza deti v ich raste, ale neobchádza ich problémy a životné výzvy. Dobrá mama pomáha svojim deťom slobodne a definitívne sa rozhodovať. Nie je to ľahké, ale mama to dokáže. Ale čo je sloboda? Určite nie môcť robiť, čo sa mi zachce, dať sa ovládnuť vášňami, ísť od jedného zážitku k druhému, držať sa súčasnej módy, sloboda neznamená vyhodiť všetko, čo sa mi nepáči, von oknom. Nie, toto nie je sloboda. Slobodu sme dostali nato, aby sme sa v živote dokázali správne rozhodovať.” To sú slová pápeža Františka.

Mária Topoľská – Naša mama

Keď roztvorí mama dlane,
položím si líčka na ne.
Pošepnem jej: ,, Mamka, mami,
vieš, že voniaš jahodami,
teplým letom, malinami?
Ako dobre, že si s nami,
mama, mamka, mama, mami!”