Stavanie mája

Mládenci v krojoch postavili v Kučíne dva máje. Jeden pri materskej škole, druhý väčší pri budove obecného úradu, ktorá je od minulého roka v rekonštrukcii.  Stalo sa tak v sobotu 28. apríla  2018 podvečer.  Pred budovou materskej školy  bolo veselo, hrala muzika. Stužkami ozdobené brezy,  máje,  patria všetkým dievčatám v obci, aby žiadna nemohla povedať, že sa na ňu zabudlo.  Starostka obce Marcela Baškovská aj tento rok ukryla v korune brezy prázdnu fľašu, ktorú v závere vymenila za plnú pre toho, kto ju prvý našiel a  dočiahol.  Tentoraz to bol Dominik Husák. Počasie bolo príjemné slnečné.   Vo viacúčelovej miestnosti MŠ sa konal krásny hodinový kultúrny program.  Najprv sa prítomným pekným slovom prihovorila pani starostka.  Vysvetlila zvyk stavania májov a predstavila hostí. Potom nasledovalo vystúpenie dvoch členov Vranovských heligonkárov a to Dušana Boroša a Juraja Kuruca. Po nich prišli na “scénu” pekní chlapci a nádherné dievčatá v krojoch z folklórneho súboru Ondavka z Hencoviec. Šikovní mládenci pozvŕtali mladé devy v tanci, aj si zakrepčili a zaspievali. V závere pani starostka poďakovala hosťom i prítomným divákom za účasť a vyslovila prianie, aby budúci rok prišlo viac Kučínčanov pozrieť si pekné vystúpenie. Účasť totiž bola chabá. Je to smutné, ale Kučínčania uprednostnili televízny program, alebo sa zabudli v záhradkách či na poli.